17 stycznia 2017 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy OSP KĘTY, a 3.GPR Kraków-Balice. Z tej wyjątkowej okazji zasponsorowaliśmy im statuetki okolicznościowe. Po raz pierwszy w Polsce Ochotnicza Straż Pożarna wchodzi we współpracę z Siłami Powietrznymi Rzeczypospolitej - powstaje Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty.

Panowie Ratownicy i Panie Ratowniczki są wolontariuszami. Ich praca polega na poszukiwaniu zaginionych osób. Pomoc niosą z potrzeby serca. Łączy ich również zamiłowanie do podniebnych podróży. W skład zespołu ratowniczego wchodzą nie tylko ludzie. Kroku dotrzymują im niesamowite psy, wyszkolone do pracy z powietrza i na lądzie. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak prężnie rozwijającą się i dzielną ekipę naszymi kryształowymi statuetkami.

Projekt wzoru jaki przygotowaliśmy dla ratowników miał jak najlepiej oddać specyfikę pracy wykonywanej przez nich, dlatego też wewnątrz kryształu 3D został wygrawerowany śmigłowiec Mi-8 SAR wraz z przewodnikiem i psem na wyciągarce. Uchwycenie detali oraz dynamiki kompozycji było nie lada wyzwaniem. Za realizację modelu odpowiedzialny był nasz grafik 3D - Tomasz Mariański, który prywatnie interesuje się lotnictwem, dzięki czemu etap projektowy poszedł sprawnie i przyjemnie. Tak prezentuje się wspomniany wyżej model.

Nasze statuetki były prezentem od OSP KĘTY dla 3.GPR Kraków-Balice jako symbol porozumienia. Obdarowane osoby, jak widać na załączony fotografiach, były zadowolone z podarunku.
Wszystkim ratownikom i ich czworonożnym pomocnikom życzymy udanych akcji oraz niegasnącej pasji!

Więcej informacji dotyczącej działalności GPR OSP Kęty oraz naszej współpracy znajdziecie tutaj.